За наявності несильного запалення, без появи інфільтрату ми зазвичай призначаємо антибіотикотерапію. Перевагу мають сучасні високоефективні засоби, що швидко вбивають бактерії – збудників карбункулу. До консервативних методів лікування можна також віднести опромінення ультрафіолетовими променями.
Лікування карбункулу в домашніх умовах не рекомендується. На стадії розвитку інфільтрату лікувальні заходи спрямовані на придушення патогенної флори, що розвивається. Для цього зону запалення промивають розчинами антисептиків, щодня накладають пов'язки із мазями на гідрофільній основі.
Показання для розкриття карбункула Хірургічне втручання з розтину карбункула потрібно у таких випадках: великий гнійний процес; залучення підшкірних структур; тяжкі системні захворювання у пацієнта (цукровий діабет, ниркова недостатність, ендокринні чи імунні порушення).
Видавлювати фурункул самостійно ні в якому разі не можна, тому що інфекція може поширитися вглиб шкіри, а це загрожує серйозними ускладненнями, особливо якщо гнійник знаходиться на обличчі, шиї чи шкірі голови. На цих ділянках тіла багато лімфовузлів та кровоносних судин, до яких можуть потрапити бактерії.