Кошенята без мами, дуже потребують тепла – вам варто подбати про те, щоб їх коробка чи будиночок стояли у захищеному від холоду та протягів місці. Ви можете постелити кілька рушників, щоб їм було тепліше. Якщо у вас в будинку живуть кошенята без мами, догляд за ними не вимагає поділу тварин по різних кімнатах.
Відповідь на запитання, як годувати кошеня без мами, багатьом здається простим: давати їм звичайне коров'яче молоко. Але робити це категорично не можна – малюки просто не зможуть засвоїти цей продукт. Найкращим рішенням для годування кошенят-сиріт вважається використання комерційного замінника молока кішок.
Найбільш сприятливим для цього вважається вік 10-12 тижнів. До цього моменту кошеня вже може обходитися без материнського молока, самостійно ходить у котячий лоток і вилизується, яке психіка досить стійка у тому, щоб без шкоди переїхати на нове місце
Ідеально буде використовувати молоко іншої кішки. Якщо його немає, тоді напоїте кошеня кип'яченою водою та як можна швидше купіть замінник котячого молока. Іншою альтернативою заповнення тимчасової відсутності суміші може стати рисовий бульйон (вода, в якій відварювався рис).