Синиця охоче селиться в садах, парках (у тому числі й міських), садівництвах, по околицях полів, у лісопосадках та оливкових гаях. Взимку збивається у змішані зграйки з іншими птахами та кочує у пошуках корму.
Вони не є перелітними птахами і переселяються ближче до людей лише на якийсь час. зими, до того ж якщо вона видалася досить холодною. Пояснюється це нестачею їжі в лісах, де й мешкають цілий рік синиці. Навесні вони повертаються у рідні пенати та виводять там пташенят. Синиці живуть у дуплах – вони не в'ють гнізда.
Годувати цих птахів можна несолоним салом, просо, цілісним вівсом, насінням льону та ячменю, підсушеними крихтами білого хліба. А ось давати пернатим смажені, солоні, перчені, копчені продукти, житній хліб, здобу, свіжий білий хліб, пшоно, фрукти та мигдаль не рекомендується.
Деякі види синиць роблять запаси на зиму, але та синичка, яка найчастіше селиться на зиму біля наших будинків – синиця велика – запасів на зиму не робить. Ягоди: бузини червоної та чорної, горобини, глоду, ірги, чорниці.