Невільний: Одержувач несе витрати. Контракт купівлі-продажу, умови доставки або інші угоди визначають деталі. Франко-завод: одержувач отримує товар із заводу або несе транспортні витрати. Деталі узгоджуються між відправником і одержувачем.
Франкування «Невільно» означає, наприклад, що одержувач повинен оплатити витрати на доставку після доставки. Іншими прикладами є «безкоштовно до дому» та «безкоштовно до місця використання». Пересилання вантажу: за допомогою послуги пересилання вантажу одержувач бере на себе витрати на доставку після отримання товару.
У випадку «невільного» положення продавець оплачує лише перевезення за попередню поїздку («Возвоз I»), тоді як покупець оплачує відповідно транспортні витрати для основної частини та перевезення для подальшої частини ("перевізні гроші II") має нести.
Багато споживачів використовують практику «безкоштовної» доставки. Це означає: Витрати на доставку оплачує не відправник, а одержувач, коли відправлення отримано. Часто це незручність для операторів магазинів, оскільки існує значна доплата за поштову оплату.
Одержувач сплачує комісію за доставку при отриманні відправлення (тільки для ділових партнерів, уповноважених на отримання відправленого вантажу).
Існує два види франкування – «безкоштовна доставка» і «безкоштовна». У разі безкоштовного франкування відправник товару оплачує витрати на доставку, а у випадку доставки з пересиланням вантажу витрати несе одержувач.. Звичайними є наступні види доставки: Транспортування: одержувач несе витрати.