У першій половині ХІХ століття респектабельний дворянин носив жорсткий комірець з краваткою, а селянин – косоворотку. Штани теж носили по-різному: городяни — навипуск, а селяни чи майстрові, що приїхали до міста, заправляли їх у чоботи. Купчихи та міщанки до заміжжя носили скромні сукні.Mar 8, 2016
До смокінгу належали чорні штани з шовковими лампасами. Домашнім одягом у чоловіків вважалися жакети та блузи з оксамиту. Верхній одяг для чоловіків мав завидну різноманітність: пальто з пелериною, хутряна довга шуба, пальто «сак», довгий плащ без рукавів, коротке пальто в талію зі шнуровою обробкою (бекеша).
У побут увійшли батист, креп, муслін, кисея і тафта. Кавалери воліли закуповувати тканини чорних, синіх, коричневих та темно-сірих відтінків. В основному фактура піджаків була гладкою, але для розмаїття штани шили з матеріалів у клітину або в смужку. Вже тоді в 19 столітті були придумані підтяжки зі шкіри.
За свідченням В. Желаєва, в 1850-х роках. пудозькі селяни в літній час носили білі полотняні сорочки, підперезані кушаком або хусткою, і полотняні порти. Під час робіт, особливо колективних, більш заможні селяни одягалися в червоні ситцеві або рясні сорочки, підперезані шовковими поясами.