Приміщення повинно бути просторим (з розрахунку 3-4 курки на 1 кв. м.), добре провітрюваним, світлим, теплоізольованим. Для гарного освітлення курник повинен мати не лише вікна, а й штучне освітлення. З того моменту, коли курка починає мчати, потрібно забезпечити їй 12-ти годинний світловий день.
Головне, щоб у курнику було сухо, чисто, світло, ще тут потрібна хороша вентиляція і важлива відсутність різких коливань температури. Найбільш зручні та гігієнічні каркасні дерев'яні пташники, обшиті з двох боків тесом або горбилем.
Деревна стружка Це дійсно хороший варіант для підстилки курникуякщо вона отримана з соснової деревини. Вибирайте стружку великої фракції, так як дрібна занадто запорошена, а тирса занадто волога. Високий вміст вуглецю в дерев'яній стружці врівноважує високий вміст азоту в курячому посліді.
Насамперед обладнати курник всередині потрібно сідала. Це кругла або овальна палиця — гілка дерева, черешок від лопати, обструганий брусок тощо, закріплений на якійсь висоті над підлогою. У середньому беруть близько 20-25 см довжини сідала на одну курку.