Поживні речовини-антиоксиданти, найважливіші для захисту тимусу: вітамін A (у вигляді бета-каротину), вітамін C, вітамін E, цинк та селен. Не дивно, що всі ці елементи (поряд з вітамінами групи B) також важливі для вироблення гормонів тимусу та інших сполук, пов'язаних з роботою імунної системи.
Як і всі органи імунної системи, вилочкова залоза обожнює білок, який, з одного боку, є будівельним матеріалом для антитіл, а з іншого – посилює активність її власних клітин. Джерела рослинного білка ви можете переглянути тут. Крім протеїнової дієти тимус любить та теплові процедури.
Активувати роботу тимусу можна простим накладенням з його область добре розігрітих долонь, наприклад перед сном, на 10 — 15 хвилин. Інша важлива складова імунної системи – лімфатичні залози. Саме в них чужорідні субстанції гинуть під тиском білих кров'яних клітин.
Активність вилочкової залози можна посилити простим методом стимуляції буквально за лічені секунди. Він полягає в тому, щоб 10-20 разів легенько постукати рукою за місцем розташування тимусу. Легке постукування можна робити кінчиками пальців або легко стиснутим кулаком, обираючи приємний ритм.