Еразм переконаний, що ми ніколи не повинні відразу засуджувати ідеї інших, тому що людські речі за своєю природою неоднозначні.. Гуманіст розвиває концепцію людини, яка визначає себе незалежно від своєї релігійної віри і наділена вільною волею.
Nulli concedo Еразм обрав себе своїм девізом «Nulli concedo» («Я нікому не йду на поступки») або «cedo nulli» ; але коли йому дорікали за це, оскільки вона виглядала дуже гордою, він дуже витончено відповів, що це не його, а термін Термінуса, стародавнього бога, який представляє смерть або …');})() ;(function(){ window.jsl.dh('yvjsZrbuFKj-ptQP2ICs8A4__48','
Еразм захищав «свободу волі» проти песимістичної антропології Лютера, в якій людська природа схід настільки охоплений гріхом, що не залишається вільної волі, а радше «кріпацької волі».
Який образ він залишає в історії? Дуже відомий свого часу Еразм сьогодні вважається однією з головних постатей європейської культури. Відданий християнин, він також є письменником-гуманістом.
Еразмізм: вчення Еразма, що складається з вірити в прогрес і заохочувати мир і рівність між людьми. Космополітичний: який змішує кілька національностей, кілька культур.