Гуманізм зумовив зростання інтересу до науки. Фізика стала більш важливою, і архітектори та художники знову почали використовувати класичні форми при проектуванні будівель. Це зрештою призвело до наукової революції в 17 столітті.
У період до XVII століття експерименти не проводилися, а спостереження вважалися ненадійними. Була велика повага до класичних письменників, і люди навряд чи наважувалися йти проти цього. Вчені поступово почали експериментувати та спостерігати, щоб отримати нові знання.
Наукова революція відбулася приблизно між 1600 і 1800 роками. Свого піку революція досягла у 18 столітті. Наукова революція породила сучасну науку. Класичні ідеї (які часто ґрунтувалися на релігії) були замінені сучасними ідеями.
Підсумовуючи: Наукова революція посилила довіру до людського розуму. Нову істину можна було відкрити за допомогою гострого й раціонального міркування. Гуманізм призвів до критичного погляду на старі тексти (15 століття), а в 18 столітті це призвело до великого оптимізму.
Що є наукової революції? Новий спосіб (науковий) мислення: намагання отримати більше знань шляхом систематичних спостережень (емпіризм), логічних міркувань (раціоналізм) та експериментування.