Особливо в південних регіонах, посадка ярого часнику під зиму, дозволяє нам отримувати на 20-30% більше врожаю, ніж посадка його навесні. З огляду на те, що агротехніка часнику вдосконалюється, цибулину можна трішки заглибити, а крім того, зараз зими вже не такі суворі, як раніше.
Восени для посадок підійде лише озимий часник. Ярий — це хіба про ранню весну. Садити його треба в грунт, що ледь прогрівся, щоб далі у нього було достатньо часу на зріст, і прибирати з кінця серпня. Посадки під зиму результатів не дадуть.
Ярий часник. Зубки озимого занурюють у землю на 8-10 см, між ними залишають відстань близько 15 см, а між рядами – до 30. ярого глибина посадки менша, близько 2 см від верхівки зубчика, а проміжок між посадками – до 10 см.
Навесні коренева система часнику починає розвиватися при температурі в 1-3 градуси морозу. Паростки з'являються, коли ґрунт прогрівається до плюс 3-5°С. Цибулина формується при 15-20°С, а дозріває – при 20-25°С. Зимостійкі сорти можуть витримувати морози до -25°С.