кровоспинна дія; нормалізація та підтримання імунітету в період вірусних інфекцій. Кропива сприятливо впливає на жіноче здоров'я. Відвар із листя цієї рослини застосовують при гінекологічних захворюваннях: при маткових кровотечах, при нормалізації менструального циклу.
У народній медицині кропиву як додатковий засіб використовують у вигляді відвару або настою при захворюваннях шлунка та нирок, для лікування ран та при кровотечах, при анемії та авітамінозах, при м'язових болях та ревматизмі, для лікування шкірних захворювань та подагрі. Активно використовується кропива та у косметології.
Листочки та стебла кропиви забезпечені великою кількістю волосків із дивовижною будовою. Це фактично ємності з отруйною речовиною. Торкання до волосків призводить до відламування їх кінчиків. Подібно жалам комах вони проникають у шкіру, вражаючи її мурашиною кислотою, холіном та гістаміном.
висушеного листя кропиви дводомний 0,5 л гарячої води, наполягати у термосі 2 години, процідити. Приймати по 1/3 склянки за півгодини до їди 3-5 разів на день. Кропивний сік. Молоді рослини до початку цвітіння добре промити, додати|добавляти| трохи води, пропустити через міксер або м'ясорубку, процідити.