Отрута королівської кобри має в основному нейротоксичну дію. Токсин отрути блокує м'язові скорочення, що викликає параліч дихальної мускулатури, зупинку дихання та смерть. Його сили та обсягу (до 7 мл) вистачає, щоб викликати смерть людини за 15 хвилин уже після першого повноцінного укусу.
Королівська кобра вважається надзвичайно небезпечним, оскільки воно дуже отруйне. Незважаючи на це, королівська змія просто заворожує своїм зовнішнім виглядом, особливо в тому випадку, коли вона стає у стійку, готуючись до захисту чи нападу. Тому, не дарма це плазуна називається королівською коброю.
Під час нападу кобра проколює іклами шкіру жертви, щоб впорснути отруту. Отрута кобри діє на нервову систему, блокуючи дихання жертви. Через кілька хвилин після укусу тварина вмирає через зупинку серця. Навіть невелика кількість отрути королівської кобри достатньо, щоб вбити 30 людей.
Мешкає в напівзасушливих районах центральної, східної та південної частини континенту — головним чином у саванах та рідколісах, де веде наземний спосіб життя, зрідка забираючись на дерева та чагарники. Довжина змії може перевищувати 3 м, що робить її другою за величиною отруйною змією після королівської кобри.