Речення з якщо повинні дотримуватися узгодженості час : для виражають квазіпевність або ймовірність: Якщо + присутній з індикатив → дієслово 2 в індикативі (теперішньому чи майбутньому простому) або в наказовому способі. для висловити гіпотезу (непевну): якщо + недоконаного вигляду → дієслово 2 у теперішньому умовному способі.
«Якби я мав владу, я б об’їздив усі країни»: виразіть гіпотезу структурою «якщо + недосконалий», не забуваючи про теперішні умовні закінчення. Використовуємо структуру «Якщо + дієслово недосконалого виду, теперішнє умовне дієслово», щоб висловити гіпотезу.
Примітки. Після цієї сполучної фрази йде недосконалий або множинний доконаний.
Дієслівний спосіб після якщо. Хоча дієслово не можна вживати в умовному способі, коли si виражає умову, як умовний спосіб, так і майбутнє допускаються у випадку, коли si передає ідею поступки.
Якщо після нього йде дієслово недоконаного виду для вираження умов (умов) (або ймовірностей), без яких подія чи дія не могли б відбутися, то дієслово в теперішньому умовному способі, для якого необхідні перераховані вище умови для його конкретної реалізації.
Речення as if і as if утворюють підрядне речення, у якому вжито дієслово в підрядному зв’язку та теперішній час, минулий час або минулий досконалий час . Приклад теперішнього часу: Він, здається, сердиться.