Термін Темні віки, посилається на ідею, що Європу огорнула темрява через брак культурного розвитку. Багато хто дотримувався цього переконання, оскільки в західноєвропейському світі було мало доказів на підтвердження протилежного.
«Темні віки» були між 5-м і 14-м століттями і тривали 900 років. Хронологія припадає на період між падінням Римської імперії та епохою Відродження. Його називають «темними віками», тому що багато хто припускає, що цей період не мав значного наукового та культурного прогресу.
900 років «Темні віки» тривали між 5-м і 14-м століттями. 900 років. Часова шкала припадає на період між падінням Римської імперії та епохою Відродження.');})();(function(){window.jsl.dh('cZPsZpeENOTtptQP0KyagAk__40','
Історики вважають, що цей період був жорстоким, раптовим і культурно руйнівним. Багато істориків пояснюють падіння Мікен і загальний крах бронзового віку кліматична або екологічна катастрофа в поєднанні з вторгненням дорійців (або народів моря).
Англосаксонський період у Великобританії охоплює приблизно шість століть з 410 по 1066 рік нашої ери. Період раніше був відомий переважно як Темні віки оскільки письмових джерел про перші роки саксонського вторгнення мало. Проте зараз більшість істориків віддають перевагу термінам «раннє середньовіччя» або «період раннього середньовіччя».
Біблію переписували від руки в темні віки. Враховуючи той факт, що більшість людей у Західній Європі були християнами, Біблія ніколи не була під загрозою втрати. Незважаючи на те, що лише відносно невеликий відсоток населення міг читати Біблію, вона все одно була основою католицької релігії.