Для цілей цієї брошури основні причини японської агресії можна підсумувати таким чином: Японці вірять, що їхня нація є вищою за всіх інших і що вона має особливу місію домінувати та правити рештою людства..
Агресивна експансіоністська політика до та під час Другої світової війни підживлювалася такою конкуренцією. Японські військові, а згодом і більшість цивільних, вважали Захід ворогом, а Японію – рятівником. Японія повинна була звільнити Азію від західного панування і утвердитися як світова держава.
Чому Японія була такою агресивною в 1930-х роках? – Quora. Факторів було декілька. З моменту відкриття в середині 19 століття Японія намагалася модернізуватися і розширюватися частково через власні амбіції, а частково через страх, спостерігаючи, як одна за одною сусідні країни потрапляють під західну колонізацію та панування.
Коротка версія: дії Японії з 1852 по 1945 роки були мотивовані глибоке бажання уникнути долі Китаю 19-го століття і стати великою державою. Для Японії Друга світова війна виросла з конфлікту, який історики називають Другою японо-китайською війною.
Ранній уряд Мейдзі розглядав Японію як загрозу з боку західного імперіалізму, і однією з головних мотивацій політики Фукоку Кьохей («Збагачуй країну, зміцнюй збройні сили») було для зміцнення економічної та промислової основи Японії, щоб можна було створити сильну армію для захисту Японії від …
Причини такої поведінки японців були складними. Імператорська армія Японії (IJA) навчила своїх солдатів вірити, що капітуляція є нечесною. Тому військовополонені вважалися негідними поваги. JA також покладався на фізичні покарання для дисциплінування власних військ.