Якщо ви часто задаєте собі питання «Чому я засинаю під час читання?» », то вам також слід проаналізувати кімнату, в якій ви перебуваєте під час читання. Якщо в кімнаті досить темно і мало або зовсім немає природного світла, це може бути однією з головних причин, чому ви киваєте з книгою в руці.
Відстежуйте книги, які ви читаєте, відстежуйте час, який ви витрачаєте на читання, і робіть нотатки про свої читацькі звички та те, як вони викликають у вас почуття. Ви можете встановити цілі щодо часу читання та отримувати сповіщення, коли відстаєте від читання.
Це також вимагає здібностей мозку – ви інтерпретуєте літери, які бачать ваші очі, і перетворюєте їх на слова, речення та абзаци. Оскільки ваш мозок інтенсивно працює, а очні м’язи втомлюються, цілком природно, що їм потрібен відпочинок, через що ваші очі закриваються, коли сон бере верх . Читання не шкодить вашим очам.
Поширені причини втоми: Хронічна нестача сну: життя без дотримання природного ритму сну і неспання призводить до хронічної нестачі сну. Як правило, відповідальними є надто пізній сон або надто раннє прокидання. Занадто мало фізичних вправ: тривала відсутність фізичних вправ призводить до того, що ви швидше втомлюєтеся.
Основні симптоми:
- Сильна денна сонливість.
- Катаплексія (раптові, тимчасові напади м'язової слабкості)
- Галюцинації під час засинання або пробудження.
- Сонний параліч.
- Труднощі зі сном вночі (наприклад, часте пробудження та яскраві, страшні сни)