Клітини крові та тканини зважені в склоподібному тілі може створити враження, що в полі зору є плями. Деякі із станів, які можуть спричинити кровотечу в склоподібне тіло, включають діабетичну ретинопатію, оклюзію центральної вени сітківки, вікову дегенерацію жовтої плями, травму тощо.
У деяких людей, вікове відшарування склоподібного тіла від поверхні сітківки може викликати розриви. Крихітні крапельки крові можуть з’явитися на сітківці як свіжий урожай поплавців. Короткозорі люди та ті, хто переніс операцію з приводу катаракти, мають підвищений ризик розривів сітківки.
Гель склоподібного тіла, який знаходиться перед сітківкою, може рухатися, іноді натягуючи саму сітківку. У результаті сітківка посилає світлові сигнали в мозок, викликаючи появу блискіток, зірочок або спалахів світла в полі зору. Рух або зміни склоподібного гелю стають більш поширеними з віком.
Коли лейкоцити розтягуються, щоб пройти крізь кровоносні судини ваших очей, ви можете побачити крапки, схожі на маленьких черв’яків, що рухаються.. Це найбільш помітно, якщо дивитися на широку чисту область, як на блакитне небо. Швидкість рухомих точок змінюється відповідно до вашого пульсу та прискорюється разом із серцебиттям.
Еритропсія або червоний зір (від грец. erythros = червоний і opsis = зір) є тимчасове спотворення колірного зору. Це явище є хроматопсія або порушення зору. Він полягає в тому, що всі предмети бачать однорідно червонуватого відтінку. Цей зоровий симптом зазвичай насторожує пацієнта.
Субкон’юнктивальний крововилив (sub-con-JUNK-tih-vul HEM-er-ij) — це червона пляма на білку ока. Це може виглядати страшно, але зазвичай це нешкідливо, не шкодить і не впливає на зір. Більшість субкон'юнктивальних крововиливів зникають без лікування через кілька днів або тижнів.