Сполучене Королівство має високоефективну та потужну систему соціального забезпечення, що становить приблизно 24,5% ВВП. Домінує сфера послуг, яка забезпечує 82% ВВП; галузь фінансових послуг є особливо важливою, а Лондон є другим за величиною фінансовим центром у світі.
Англія отримала панівне становище в торгівлі з Індією, і значною мірою домінував у високоприбутковій торгівлі рабами, цукром і торгівлею, що походили із Західної Африки та Вест-Індії. Експорт зріс з 6,5 мільйонів фунтів стерлінгів у 1700 році до 14,7 мільйонів фунтів стерлінгів у 1760 році та 43,2 мільйонів фунтів стерлінгів у 1800 році.
Англія є високоіндустріальною країною. Вона є лідером у високотехнологічному, хімічному та фармацевтичному секторах, а також у ключових технічних галузях, зокрема аерокосмічній, збройовій промисловості та виробничій частині індустрії програмного забезпечення. Він також є важливим виробником текстилю та хімічної продукції.
Але згідно з Global Wealth Databook UBS, середній статок дорослої людини у Великій Британії становить 152 тисячі доларів проти 108 тисяч доларів у США. Отже, як Великобританія може бути настільки бідною, але мати на 40% більше багатства? Вам потрібно перевірити, чи порівнюєте ви середні значення з медіанами. Сполучені Штати одночасно багатші, але й більш нерівні, ніж Великобританія.
Нижче наведено список найбагатших економік або країн у порядку зменшення. Франція, Канада, Велика Британія, Китай, США, Німеччина, Австралія, Мексика, Японія та Швеція є найбагатшими країнами світу.
Меркантилізм існує для збільшення багатства країни за рахунок її експорту. Економічне зростання Британії спонукало сировину, яку постачали її колонії, щоб нація могла експортувати готову продукцію. Меркантилізм спричинив багато актів проти людства, включаючи рабство та незбалансовану систему торгівлі.