Однак у психології велика п'ятірка вважається «золотим стандартом» аналітики особистості завдяки її десятиліттям досліджень; Можливо, це єдиний психометричний тест, який досяг певного наукового консенсусу.10 січня 2020 р.
У 1990 році Дж. М. Дігман розвинув свою п’ятифакторну модель особистості, яку Льюїс Голдберг поставив на найвищий організований рівень. Було виявлено, що ці п’ять всеохоплюючих областей містять більшість відомих рис особистості та, як припускається, представляють базову структуру, що стоїть за ними всіма.
Плюси великої п'ятірки Допомагає зрозуміти індивідуальні відмінності: Модель великої п’ятірки може допомогти нам зрозуміти індивідуальні відмінності в особистості, які можуть впливати на те, як люди сприймають навколишній світ і реагують на нього. Це може бути корисним для особистого розвитку, консультування та управління.
Оскільки кожна ознака представлена процентилем, Вимірювання великої п'ятірки, як правило, надзвичайно надійні та точні, і корисний для вивчення окремих осіб; однак це не настільки корисно для застосування у стосунках, спілкуванні та бізнесі.
Термін «велика п'ятірка» спочатку стосувався труднощів у полюванні на лев, леопард, носоріг, слон і африканський буйвол. Ці п’ять видів великих африканських ссавців були відомі як небезпечні, і мисливці за трофеями вважали подвигом повернути їх додому.
У дев’ятнадцятому та на початку двадцятого століть усі, від європейських королівських осіб до американських президентів, хотіли отримати африканський мисливський трофей. Чим більший і непередбачуваніший звір, тим краще – так Велика п’ятірка стала відомою.