Причини появи водоростей в акваріумі можуть бути різними. У нових акваріумах проблеми з водоростями виникають частіше, тому що екологічний баланс ще не встановлено. Однак, якщо акваріум простояв тривалий час, намор водоростей викликають інші фактори. Поживні речовини та світло є основою росту водоростей.
Ви можете годувати свій акваріум дружніми або ворожими водоростями. Фільтруючі середовища, які поглинають азот і фосфат, також підходять для зменшення росту водоростей. Але краще стимулювати ріст рослини. Найкраща профілактика водоростей: зменшення популяції риби і, отже, менше їжі.
Занадто велика популяція риби також призводить до підвищення рівня нітратів і фосфатів у воді, які, в свою чергу, служать основою для росту водоростей.. Невідповідне або занадто тривале щоденне освітлення в акваріумі може сприяти росту водоростей, як і надмірне удобрення води або надмірне годування.
Дисбаланс світла, CO2 і поживних речовин Чим сильніше ви натискаєте на педаль газу, тим більше витрачається палива. Часто буває, що акваріумісти дають занадто багато світла, але занадто мало CO2 і поживних речовин. Коли це відбувається, рослини страждають від недоліків росту, «тануть» і відбувається цвітіння водоростей.
Знизити pH: Водорості ненавидять кислу або принаймні більш кислу воду. Заходи, що знижують значення pH, також зменшують ріст водоростей. Класичним є необроблений торф, який ви повністю розвішуєте під водою в джутовому мішку, як чайний пакетик, щоб гумінові кислоти, які він містить, потрапили у воду.
Ви знищуєте спори нитяних водоростей у воді з освітлювачем UV-C або зі стерилізатором TwinStar. Обидва знищують спори водоростей у воді і таким чином запобігають повторному заселенню нитчастих водоростей в акваріумі.