Багато опонентів вважали, що статеве виховання розбестить молодь і піддасть анафемі традиційним індійським цінностям. Крім того, вони вважали, що це призведе до розбещеності та безвідповідальної поведінки. Нарешті, вони стверджували, що статеве виховання — це західна конструкція, яку нав’язують Індії.
Це означає менше підліткової вагітності, дитячої смертності та інфекцій, що передаються статевим шляхом. Однак жінкам також заборонений доступ до інформації, пов’язаної із сексом і сексуальним здоров’ям. Ось чому Статеве виховання в сучасній Індії надзвичайно важливе.
Ось кілька причин неправильних уявлень, які існують серед людей в Індії щодо сексу: Індійські традиції та мораль забороняють будь-які дошлюбні сексуальні стосунки, оскільки це «християнські чи західні впливи».. Підлітки стануть розбещеними і будуть брати участь у сексуальних діях, якщо їм дадуть статеве виховання.
Деяким групам молоді бракує доступу до комплексної статевої освіти через суспільне переконання, що вони безстатеві, потребують захисту або не потребують знання про секс. Ця перешкода особливо впливає на молодь з обмеженими можливостями або особливими потребами в охороні здоров’я.
Можна стверджувати, що історично, Індія стала піонером у використанні сексуального виховання за допомогою різних форм мистецтва, таких як скульптури, картини, твори літератури.
Спостерігається значний спротив статевому вихованню, особливо для підлітків. У 2007 році, коли Міністерство розвитку людських ресурсів Індії просувало програму статевого виховання, виникла суперечка. Багато опонентів вважали, що статеве виховання розбестить молодь і піддасть анафемі традиційним індійським цінностям.