Термін походить від двох грецьких слів: nyktos (ніч) і phobos (страх). Вчені виявили, що темрява викликає реакцію «страху» в мозку, яка змушує його вивільняти хімічні речовини, які посилюють сприйняття людиною тривоги. У той час як деякі люди можуть заспокоїти цю підвищену тривогу, інші не можуть. 10 лютого 2020 р.
Діти та дорослі, які мали травматичний або тривожний досвід у темряві більша ймовірність розвитку цього типу фобії, особливо якщо подія сталася в темряві. Спогади про той страшний досвід можуть повернутися щоразу, коли вимикається світло або навіть коли ви думаєте про перебування в темряві.
Експозиційна терапія. Незалежно від того, дорослий ви чи дитина, поступове піддавання себе тому, що ви вважаєте страшним, у цьому випадку темряві, зрештою може допомогти вам подолати свій страх. Це можна зробити, починаючи з трохи темної кімнати та час від часу зменшуючи світло, поки не залишитеся в абсолютній темряві.
Стресові або травматичні події, генетична схильність або перебування дітей у оточенні тривожних або надмірно опікунських опікунів може збільшити ризик страху темряви.
вночі, наш розум – це великий відкритий простір. І коли ми втомлені, а наш розум відкритий, ми набагато вразливіші до нав’язливих, тривожних думок. Якщо ваша нічна тривога впливає на вашу здатність функціонувати щодня, зверніться за допомогою до психіатра.
Вчені виявили, що темрява викликає реакцію «страху» в мозку, яка змушує його вивільняти хімічні речовини, які посилюють сприйняття людиною тривоги. У той час як деякі люди можуть заспокоїти цю підвищену тривогу, інші не можуть. Натомість вони збільшують його, створюючи надзвичайний рівень страху.