Синусовий тиск виникає, коли мембрани, що вистилають ваші носові ходи, дратуються або набрякають через застуду, алергію, інфекцію пазух або інші умови. Слиз також може накопичуватися та переставати належним чином відтікати, що призводить до болю та тиску.9 лютого 2023 р
Слиз, що накопичується у ваших пазухах, створює місце, де можуть осідати та рости зловмисники, такі як бактерії та віруси. Зростаючі зловмисники змушують тканину пазух набрякати, затримуючи слиз, щоб він не міг витікати з ваших пазух. Результатом є опухлі, роздратовані, заповнені рідиною пазухи, які викликають відчуття болю в обличчі.
Теплий компрес на ніс і лоб може допомогти зменшити тиск у пазухах. Тримайте пазухи вологими. Може допомогти вдихання пари з миски з гарячою водою, накривши голову рушником. Або прийняти гарячий душ, вдихаючи тепле вологе повітря.
Однак, коли синусові порожнини в області голови та носа набрякають і запалюються, слиз густішає і затримується у вологих оболонках. Наростання тиску та біль є звичайним явищем і, як правило, відчуваються сильніше в області носа, чола та центральної частини обличчя.
Акуратно проведіть вказівними пальцями вздовж кожної сторони носа до місця, де ніздрі стикаються зі щоками. (Прямо у верхній частині вашої «лінії посмішки».) Ви можете відчути там невеликі поглиблення. Зіпріться пальцями в цю точку, дуже легко натискаючи.
Якщо у вас гострий синусит, ваші симптоми, ймовірно, зникнуть протягом тижня або 10 днів, але у деяких людей симптоми тривають до чотирьох тижнів. Симптоми хронічного синуситу тривають 12 тижнів або більше. Гострий синусит (інфекція носових пазух) може закупорити ніс слизом, викликати біль у обличчі та викликати втому.