Оскільки Біблія часто говорить про це духовне батьківство, ми, католики, визнаємо це і дотримуємося звичаю апостолів, називаючи священиків «отцем». Невизнання цього означає нездатність визнати і вшанувати великий дар, який Бог дав Церкві: духовне батьківство священства.
Подібно до того, як батько повинен живити, наставляти, кидати виклик, виправляти, прощати, слухати і підтримувати своїх дітей, так і священик повинен робити те саме для своїх духовних дітей. Священик повинен задовольняти духовні потреби довірених його опіці, забезпечуючи їх поживою нашого Господа через таїнства.
Батько як неофіційний титул використовується для Католицькі, православні та старокатолицькі священики та для багатьох священиків англіканської та лютеранської церков. Деякі жінки-англіканські або старокатолицькі священики використовують стиль Преподобна Мати і звертаються до них як Мати.
Відповідь: Отці Церкви так називаються через їх лідерство в ранній Церкві, особливо в захисті, викладенні та розвитку католицьких доктрин. Протягом перших двох століть більшість із цих чоловіків були єпископами, хоча в наступні роки деякі священики та диякони також були визнані отцями.
До священиків у розмовній мові звертаються «батюшка» (скорочено «о.») перед їхнім справжнім іменем чи прізвищем, навіть псевдонімом. Преподобний отець як повний титул схожий на англіканське або східно-православне використання, на відміну від практики в деяких інших англомовних країнах.
Багато протестантів стверджують, що коли католики звертаються до священиків «отче», вони займаються небіблійною практикою, яку Ісус заборонив: «Отцем не називайте нікого на землі, бо один у вас Отець, що на небі» (Мф. 23:9).