Однак дивовижним чином: Шредінгер продемонстрував, що електрони можуть мати властивості хвиль або частинок, але не є ні тими, ні іншими; їх стан можна обчислити лише з часткою ймовірності. За це відкриття Ервін Шредінгер був нагороджений 1933 роком
.
Припускаючи, що речовину (наприклад, електрони) можна розглядати і як частинки, і як хвилі, у 1926 році Ервін Шредінгер сформулював хвильове рівняння, яке точно обчислило енергетичні рівні електронів в атомах.
Шредінгер поєднав рівняння поведінки хвиль із рівнянням де Бройля створити математичну модель розподілу електронів в атомі.
Найбільш відомий Ервін Шредінгер рівняння Шредінгера, яка описує еволюцію хвильової функції, величини, яка описує хвильові властивості частинки.
Кіт Шредінгера — це мисленнєвий експеримент, розроблений австрійським фізиком Ервіном Шредінгером, який він розробив, щоб проілюструвати парадокс квантової суперпозиції, коли гіпотетичного кота можна вважати і живим, і мертвим одночасно, оскільки його доля пов’язана з випадковою подією, яка може (або може) не) трапляються.
1933 р. Однак дивовижним чином: Шредінгер продемонстрував, що електрони можуть мати властивості або хвилі, або частинки, але не є ні тим, ні іншим; їх стан можна обчислити лише з часткою ймовірності. За це відкриття Ервін Шредінгер був нагороджений премією 1933 Нобелівська премія з фізики.