Багато істориків вважають, що християнізація Русі почалася за століття до його появи на сцені. У своєму прагненні зміцнити владу і створити імперію, Володимир плекав певний культ себе як «першого християнського царя» Русі з наверненням усього народу до його сліду.20 листопада 2022 р.
Традиційна точка зору, зафіксована в російському Початковому літописі, полягає в тому, що остаточна християнізація Київської Русі відбулася бл. 988 (рік спірний), коли Володимир Великий прийняв хрещення в Херсонесі (Корсуні) і продовжив хрестити свій рід і народ у Києві..
Християнство було запроваджено в Київську Русь грецькими місіонерами з Візантійської імперії в 9 столітті. У 863–869 рр. святі Кирило і Мефодій вперше переклали частини Біблії старослов’янською мовою, прокладаючи шлях до християнізації слов’ян.
Слов'янська Рідна Віра, широко відома як Родноверство, а іноді як Слов'янське неоязичництво, є сучасною язичницькою релігією.
9 століття Загалом монархи південних слов’ян прийняли християнство в 9 ст., східні слов'яни в 10 ст., західні слов'яни між 9 і 12 ст..');})();(функція(){window.jsl.dh('RLbsZpuCNt2rxc8P-obMgQo__48','
Володимир Великий Володимир І, також відомий як Володимир Великий або Володимир Святославич Великий, правив Київською Руссю з 980 по 1015 рік і відомий тим, що під час свого правління християнізував цю територію.