Існує три класи важелів, і всі три класи присутні в корпусі. Наприклад, передпліччя – це важіль 3 класу тому що біцепс тягне передпліччя між суглобом (точка опори) і м’ячем (навантаження).
Ліктьовий суглоб є прикладом важеля третього класу, що діє із зусиллям між вантажем і точкою опори. Відстань між ліктьовим суглобом і місцем вставлення сухожилля біцепса дуже мала, особливо якщо порівнювати її з відстанню між ліктьовим суглобом і вагою у вашій руці.
Важелем якого класу є рука людини? Якщо мається на увазі власне рука (плече, область від плеча до ліктя) і рухи в плечовому суглобі, то плечова кістка виконує роль важіль третього класу при відведенні та відведенні руки. Точкою опори є кулькоподібний плечово-лопатковий суглоб.
Важіль третього класу Це важелі, в яких точка опори знаходиться на одному кінці, сила прикладена посередині, а вага знаходиться на іншому кінці.
Найбільш часто використовувані в організмі людини важелі третього класу мають силу, прикладену між опором і віссю. Таке розташування вимагає більшої сили для переміщення ваги, але дозволяє їй подолати більшу відстань, що призводить до механічної переваги менше одиниці.
Між точкою опори (ліктьовим суглобом) і вантажем кріпиться біцепс, тобто для згинання на біцепс використовується важіль третього класу. Трицепс кріпиться за точкою опори, тобто для розгинання трицепса використовується першокласний важіль.