Російський уряд був заплутаним і нереалістичним у своїй політиці, що призвела до війни з Японією, і, власне, у веденні самої війни. Цей факт у поєднанні з неефективне керівництво своїми військами, більш ніж будь-який інший фактор, відповідальний за його поразку.1 серпня 2024 р
Росія програла російсько-японську війну через японську перевагу на морі. Кінець війни був ознаменований підписанням Портсмутського договору під керівництвом президента США Теодора Рузвельта. Російсько-японська війна призвела до послаблення російського монарха і стала сигналом піднесення неєвропейських держав.
5 вересня 1905 р
Збентеження через поразку азіатської держави додав до думки, що царський уряд був недієздатним. Цар змушений був погодитися на принизливий мирний договір з японцями після знищення Балтійського флоту. Поразка у війні призвела до заколоту на панцернику «Потьомкін» у червні 1905 року.
Через 18 000 миль (29 000 км) подорожі, російський флот перебував у поганому бойовому стані. Крім чотирьох новітніх лінійних кораблів типу «Бородіно», 3-й Тихоокеанський флот адмірала Небогатова складався зі старих і погано обслуговуваних військових кораблів. Загалом японська сторона мала перевагу в маневреності.
Але до кінця війни російські війська переважали чисельно над японськими силами на полі. Японія була на межі фінансового колапсу, тому мир, безумовно, був найкращим варіантом. Так, Росія могла перемогти але внутрішня революція унеможливила перемогу царя.