Деякі дослідження показують, що повторне нагрівання та охолодження – наприклад, зберігання в холодильнику між використаннями – створює навантаження на олію і не обов’язково продовжує термін придатності.
Що робити замість цього. Оливкова олія – делікатний інгредієнт, і зберігати його потрібно в холодильнику може спричинити його помутніння, твердіння та втрату смаку та аромату. Якщо ви прагнете зберегти якість і свіжість, зберігайте його в прохолодному темному місці, наприклад у коморі або шафі, подалі від світла, тепла та повітря.
Загалом, хочеться зберігати кулінарні олії з поліненасиченими жирами (ПНЖК) в холодильнику. За словами сертифікованого фахівця з дієтології та доктора натуральної медицини Джоша Акса, олії, що містять ПНЖК, такі як горіховий, насіннєвий і риб’ячий жири, особливо сприйнятливі до окислення.
Це зменшить кількість світла, тепла та повітря, які збільшують швидкість згіркнення, описану вище1,2. Це також збереже смак і запах. Крім того, купуйте свою олію розфасованою в темну або затемнену тару. Переконайтеся, що олії не охолоджуються; вологість також збільшить швидкість прогоркания.
Так, оливкова олія псується. На відміну від деяких інших продуктів, ви не завжди можете сказати, дивлячись на це. Однак якщо ви зберігаєте оливкову олію в холодильнику, вона може помутніти, оскільки жири частково затвердіють.
Дослідження показали, що розігрівання рослинної олії може виділяти токсичні речовини та збільшувати присутність вільних радикалів в організмі. Ці вільні радикали можуть викликати запалення та різні хронічні захворювання.