Через його стратегічне значення, Норильськ є закритим містом, і для поїздки потрібен спеціальний дозвіл, у якому, швидше за все, буде відмовлено, якщо у вас немає дійсно поважних причин. Норильськ – друге за величиною місто за Полярним колом; Мурманськ найбільший.
Через його стратегічне значення для переробки нікелевої руди, Норильськ є закритим містом, і для поїздок потрібен спеціальний дозвіл (за винятком громадян Росії та Білорусі), який, як правило, надається лише для екскурсій.
Норильськ (рос. Нори́льск, IPA: [nɐˈrʲilʲsk]) — закрите місто. у Красноярському краї, Росія, розташованому на південь від західної частини півострова Таймир, приблизно в 90 км на схід від річки Єнісей і в 1500 км на північ від Красноярська.
Витік солярки почався 29 травня минулого року. Вважається, що він походить із іржавого резервуару для зберігання на електростанції Норильського нікелю в Сибіру. Слідчі вважають, що танк під Норильськом затонув через танення вічної мерзлоти, що послабило його опори.
Місця першої категорії закритих міст були обрані за їх географічними характеристиками. Вони часто встановлювалися у віддалених місцях в глибині Уралу та Сибіру, поза досяжністю ворожих бомбардувальників.
Вважається, що ці причини є величезні запаси корисних копалин і видобуток корисних копалин, а також склади IBM-ракет, які розташовані в околицях міста. Закрите місто є продовженням концепції «таємного міста», яка існувала за радянських часів.