До них відносяться інфекції, діабет, РС, потилична невралгія та
. Інші можливі причини включають тривогу, мігрень, травми голови, судоми та аутоімунні захворювання. Деякі ліки також можуть викликати поколювання як побічний ефект. У більшості випадків поколювання в голові не є серйозним приводом для занепокоєння.
Коли нерв на шиї стає подразненим, це може викликати біль і поколювання в шиї або голові. Грижі міжхребцевих дисків і кісткові шпори можуть призвести до защемлення нерва. Це може призвести до поколювання в шиї, відомого як шийна радикулопатія.
Оніміння голови має багато можливих причин, в тому числі хвороби, ліки та травми. Причини оніміння голови, такі як застуда, головний біль або положення під час сну, не є причиною для тривоги. Оніміння голови зазвичай зникає після лікування.
Зателефонуйте за номером 911 або зверніться за екстреною медичною допомогою, якщо ваше оніміння: Починається раптово, особливо якщо у вас також є слабкість або параліч, сплутаність свідомості, проблеми з розмовою, запаморочення або раптовий дуже сильний головний біль.
Крім вправ і лікувальної фізкультури, лікар може порекомендувати:
- комір для фіксації шиї.
- нестероїдні протизапальні засоби (НПЗЗ), такі як ібупрофен.
- холодова терапія за допомогою компресів з льодом.
- лікувальний масаж.
- хірургічне втручання, в рідкісних випадках.
Домашні засоби. Зміна способу життя та інші домашні підходи можуть зменшити частоту поколювання, пов’язаного зі стресом і тривогою, поставою, основними розладами головного болю. Крім того, ви можете вжити заходів для боротьби з діабетом і зниження артеріального тиску, що також може допомогти.