Менші сім’ї, як правило, призводять до рівномірнішого розподілу батьківської відповідальності. Жінки, які мають менше дітей, також, як правило, мають більше повноважень приймати рішення в домогосподарстві, і менш імовірно, що їх подружжя чи родичі заглушать – ООН.
Маленька сім’я має багато переваг. Деякі з цих переваг включають: – Менші сім’ї, як правило, більш фінансово стабільні завдяки меншим витратам і спільним ресурсам. – Меншою сім’єю легше керувати, і для догляду за нею потрібно менше часу та енергії.
Мала сім'я: Нуклеарна сім'я з батьками та лише одним чи двома дітьми це маленька сім'я.
1- Розмір сім'ї та фінансовий стан тісно пов'язані один з одним. Вартість життя великої сім'ї набагато вища, оскільки вони мають більше витрат на їжу, одяг, іграшки та освіту, тоді як у маленькій сім'ї витрати дуже низькі. 2- Батьки можуть легко задовольнити потреби однієї чи двох дітей.
Сім’ї створюють атмосферу тепла, любові та розуміння, що має важливе значення для емоційного та психологічного розвитку їхніх членів.. Емоційна стабільність, яка забезпечується в сім’ї, виховує впевненість у собі та почуття власної гідності в окремих людей, роблячи їх витривалими та здатними долати життєві труднощі.
Мала сім'я має такі якості: Менша кількість людей, включаючи батьків і зазвичай до трьох дітей. Подекуди до складу малих сімей входять також бабусі та дідусі. Члени сім'ї добре знають один одного і тісно пов'язані один з одним.