Погана циркуляція може спричинити зниження надходження крові та кисню до пошкодженої шкіри та тканин, що ускладнює загоєння рани. Деякі інші причини, чому рана може не загоїтися належним чином, включають: Тиск стопи. Якщо під час ходьби або стояння чинити тиск на рану стопи, це може погіршити рану, і вона може не загоїтися.
Загальні умови, як діабет, інфекції та проблеми з кровообігом, ускладнюють загоєння вашого тіла, коли ви отримуєте поранення. Ви можете помітити, що ваша рана заживає досить повільно — або зовсім не заживає. Ці повільно гояться рани можуть з’явитися будь-де, але особливо часто вони зустрічаються на ногах.
Фактори, які можуть уповільнити процес загоєння рани, включають: Мертву шкіру (некроз) – мертва шкіра та сторонні матеріали перешкоджають процесу загоєння. Інфекція – у відкритій рані може розвинутися бактеріальна інфекція. Організм бореться з інфекцією, а не загоює рану.
Причини, чому рана не загоюється Хронічні рани часто мають глибинні причини. Найпоширеніші включають наступне: Вік: загоєння сповільнюється з віком, і люди старше 70 років часто мають тонку шкіру, яка легше рветься. Виразки артеріальних судин: відкриті рани на ногах, спричинені поганим кровообігом, є результатом пошкодження артерій.
Вітамін С відіграє багато ролей у загоєнні ран, а дефіцит цього вітаміну багаторазово впливає на відновлення тканин. Дефіцит вітаміну С призводить до погіршення загоєння та пов’язаний із зниженням синтезу колагену та проліферації фібробластів, зниженням ангіогенезу та підвищеною ламкістю капілярів.
Якщо рана людини заживає повільніше, ніж зазвичай, це може бути причиною, як-от інфекція, проблеми з кровообігом, діабет або інші проблеми зі здоров’ям.