Рибу в'ялять щоб зберегти його Щоб зберегти рибу, її сушать на великих сушарках. Його не потрібно солити або коптити, оскільки температура на Лофотенах взимку трохи нижче нуля. Риба не розморожується на шматки, але і не гниє.
тріска Сушена риба з Лофотен дикий спійманий скрей (тріска) від моря біля Лофотен.');})();(function(){window.jsl.dh('7rvsZuLfC5OphbIPvIGwwQk__24','
В'ялення риби було давнім і збереженим традиційним засобом зберігати рибу протягом тривалого часу без ризику її псування. Оскільки м’ясо риби багате білком, свіжовиловлена риба починає руйнуватися, щойно вмирає, тому її приготування, приготування та вживання в їжу змушує боротися з часом.
Сушка – відомий спосіб консервувати рибу, іноді в поєднанні з засолюванням. Сушена риба має тривалий термін зберігання і з давніх часів була найпростішим способом збереження цього продукту для експорту.
Рибу треба було швидко обробляти щоб уникнути псування а потім ретельно доглядав, щоб захистити їх від жуків, птахів і дощу. Не до кінця висушена риба гниє, що загрожує голодною зимою навіть найуспішнішому рибалці. Крім лосося, алутійці сушили палтус, тріску і багато видів м'яса.
Методу сушіння тисячі років, і він відмінно зберігає рибу. Саме тому риба була затребуваним товаром, який брали з собою на кораблі як їжу для моряків, що, у свою чергу, зробило норвезьку рибу рибою світу.