Наші улюблені мелодії вивільняють дофамін, відомий як гормон гарного самопочуття, який активує систему задоволення та винагороди нашого мозку. Музика може мати позитивний, негайний вплив на наш психічний стан; швидкий темп може психологічно та фізіологічно збудити нас, допомагаючи зарядити енергією на весь день.
Чому я почуваюся краще, коли слухаю музику? Ви відчуваєте себе краще, коли слухаєте музику, тому що це може мати прямий вплив на хімію вашого мозку та фізіологію вашого тіла. Музика може знизити рівень кортизолу (гормону стресу), збільшити вироблення дофаміну (хімічної речовини, яка сприяє гарному самопочуттю) і допомогти регулювати емоції.
Про це свідчать поточні дані музика близько 60 ударів на хвилину може змусити мозок синхронізуватися з ритмом, викликаючи альфа-мозкові хвилі (частоти від 8 до 14 герц або циклів в секунду). Ця альфа-мозкова хвиля присутня, коли ми розслаблені та у свідомості.
Встановлено, що музика активує ті самі ділянки мозку, які відповідають за обробку емоцій. Це означає, що прослуховування музики може сильно вплинути на ваш настрій, рівень стресу та загальне самопочуття.
Прослуховування заспокійливої музики може допомогти людям розслабитися та зосередитися на теперішньому моменті. Це також показали дослідження вчених прослуховування музики сприяє вивільненню ендорфінів – гормонів, пов’язаних із задоволенням (і зменшенням болю) – що додатково знижує рівень стресу і може навіть допомогти в процесі загоєння.
Лімбічна система, яка бере участь в обробці емоцій і контролює пам’ять, «загоряється», коли наші вуха сприймають музику. Озноб, який ви відчуваєте, коли чуєте особливо зворушливий музичний твір, може бути наслідком дофаміну, нейромедіатора, який викликає відчуття задоволення та благополуччя.