Брудні леза можуть стати незбалансованими, через що з часом вони починають шуміти. Використовуйте табурет або драбину, щоб отримати доступ до найвищої точки стельового вентилятора та швидко очистити лопаті та корпус вентилятора. Злегка вологою ганчіркою очистіть корпус стельового вентилятора та кожух від бруду та сміття.
Затягніть усі ослаблені гвинти Закручування гвинтів є ефективним способом зупинити шум, оскільки ослаблені компоненти можуть деренчати. Стельові вентилятори мають кілька гвинтів, які з часом можуть ослабнути через вібрацію та регулярне використання. Затягніть гвинти, які фіксують леза, переконавшись, що вони надійно закріплені.
Клацання у вентиляторі найчастіше викликане ослабленим закріпленням лопатей та/або ослабленими гвинтами тримача лопатей. Перевірте всі гвинти та за потреби затягніть їх. У деяких моделях вентиляторів тримачі лопатей можна встановлювати верх дном.
Перевірте вузол на наявність будь-яких ослаблених гвинтів або болтів і за потреби затягніть їх. Стяжна штанга: стяжна штанга з’єднує вентилятор із монтажним кронштейном на стелі. Незакріплена тяга може спричинити хитання вентилятора та створювати шум. Переконайтеся, що нижня тяга надійно закріплена на вузлі двигуна та монтажному кронштейні.
Шум тертя часто свідчить про те, що частини вентилятора труться одна об одну. Це може бути наслідком невідповідності або недостатнього змащення. Нарешті, тріск або шиплячий звук часто є ознакою проблеми з електрикою і потребує негайного вирішення.
Якщо будь-яка з точок з’єднання ослаблена, стельовий вентилятор може впасти будь-коли. Коли ваш вентилятор коливається: природний стан вентилятора зазвичай не включає тремтіння. Якщо ви бачите, що ваш вентилятор починає тремтіти, це може означати проблему з відстанню між лопатями. Іншою причиною може бути неправильне встановлення вентилятора.