Цілком можливо, що звичай
сягає доісторичних часів і, можливо, пізніше використовувався як ранній засіб безпеки дорожнього руху. У той час, коли головною небезпекою на дорогах був грабіж, обережні мандрівники пропускали зустрічних незнайомців ліворуч, кинувши меч назустріч перехожому.
У 1773 році, коли британські дороги стали більш розвиненими та перевантаженими, уряд прийняв Загальний акт про шосе, згідно з яким усі вершники, фермери, візники та розбійники повинні залишатися ліворуч щоб уникнути неприємних зіткнень, ще до того, як були винайдені автомобілі.
Коли ви йдете ліворуч і дивитеся на зустрічних водіїв, Ви маєте можливість бачити водія через лобове скло. Ви можете визначити, чи стежить водій за дорогою. Ви також можете визначити, чи водій дивиться на заднє сидіння чи дивиться вниз на смартфон.
Однак Сполучене Королівство чинило опір цій зміні та продовжувало їздити по лівій стороні дороги. Незважаючи на деякі спроби перейти на правостороннє водіння у Великій Британії, лівостороннє водіння залишається конвенцією до цього дня.
Є багато причин, чому різні країни їздять по різні сторони дороги. Найпоширеніше пояснення таке це пов’язано з тим, як у давні часи коні тягнули вози. Люди ходили з лівого боку воза, щоб вони могли бути ближче до коней і краще контролювати їх.
У 1804 році Нью-Йорк став першим штатом, де заборонили рух праворуч на всіх громадських дорогах.До Громадянської війни правосторонній рух дотримувався в кожному штаті. Водії, як правило, сиділи праворуч, щоб упевнитися, що їхні багі, фургони чи інші транспортні засоби не з’їдуть у придорожню канаву.