Одним із головних недоліків сітчастих систем WiFi є те, що вони дорожчі, ніж розширювачі WiFi. Це тому, що вони замінюють як ваш маршрутизатор, так і будь-які розширювачі WiFi, тому вам доведеться купувати пакет з 2 і більше пристроїв одночасно. Крім того, вони, як правило, дорожчі за традиційні маршрутизатори WiFi.
Якщо ви виявите, що ваша наявна домашня мережа постійно відключається або у вашому домі є мертві зони, куди сигнал не досягає, сітчаста система Wi-Fi може бути хорошим рішенням. Розроблені для заповнення прогалин у покритті вашого будинку, вони особливо добре підходять для великих будинків або будинків із товщими та старими стінами.
Недоліки сітчастої топології: Це дорого в порівнянні з протилежними мережевими топологіями тобто топологія зірка, шина, точка-точка. Монтаж в сітці надзвичайно складний. Потреба в електроенергії вища, оскільки всі вузли повинні залишатися активними весь час і розподіляти навантаження. Складний процес.
Пристрої/вузли діють і як мережеві пристрої, і як ретранслятори, пересилаючи дані для інших вузлів, усі вузли залишаються активними весь час і розподіляють навантаження. Це може призвести до підвищене енергоспоживання, що збільшує ціну на mesh мережу.
Покриття від 3000 до 5000 квадратних футів простою сітчастою мережею з двох блоків є надмірним для багатьох будинків. Якщо ви не маєте регулярних проблем із підключенням до Wi-Fi або ваші вимоги до Інтернету невеликі, мережевий маршрутизатор може виявитися надмірним.
У сітчастій мережі, кожне з’єднання або «стрибок» між маршрутизаторами зменшить пропускну здатність наполовину. Це відбувається тому, що бездротові канали можуть робити лише одну дію за один раз – передавати або отримувати. У довгому «ланцюжку» сітчастих зв’язків це призводить до дуже повільного з’єднання від кінця до кінця.