Іноді кров може виглядати блакитною через нашу шкіру. Можливо, ви чули, що кров у наших венах блакитна, тому що коли вона повертається в легені, їй бракує кисню. Але це неправильно; людська кров ніколи не буває блакитною. Синюватий колір вен – лише оптична ілюзія.1 червня 2018 р
Будь-хто, хто здавав кров або брав кров медсестрою, може підтвердити, що дезоксигенована кров темно-червона, а не синя. Кров у ваших венах виглядає блакитною тому що ви дивитесь на свої вени крізь шари шкіри та жиру за словами Алвіна Кінле у своїй статті «Чому вени здаються синіми?
Давнє помилкове уявлення про блакитну кров походить від того, як вени проглядають крізь шкіру. Медичні зображення також часто зображують кров у венах синьою диференціювати дезоксигеновану кров (кров з низьким рівнем кисню) у венах від насиченої киснем (збагаченої киснем) крові в артеріях.
Можливо, ці легкі трюки є частиною того, чому кров у наших венах часто малюється дуже синім кольором у підручниках. Згодом це допомогло змусити багатьох людей думати, що кров у наших венах, коли в ній мало кисню, насправді блакитна. Але насправді, він темно-червоний.
Своїм кольором він зобов’язаний гемоглобіну, з яким зв’язується кисень. Дезоксигенована кров темніша через різницю в кольорі між дезоксигемоглобіном і оксигемоглобіном. Тут насичена киснем кров представлена червоним кольором, а дезоксигенована синім кольором.
Але це неправильно; людська кров ніколи не буває блакитною. Синюватий колір вен – лише оптична ілюзія. Синє світло не проникає так далеко в тканини, як червоне світло. Якщо кровоносна судина досить глибока, ваші очі бачать більше синього, ніж червоного відбитого світла через часткове поглинання кров’ю червоних хвиль.