Лондон є провідним центром міжнародного банківського кредитування, ринків деривативів, грошових ринків, міжнародного страхування, торгівлі золотом, сріблом і недорогоцінними металами через Лондонський ринок металів і Лондонську біржу металів, а також випуску міжнародних боргових цінних паперів.
Сполучене Королівство має високоефективну та потужну систему соціального забезпечення, що становить приблизно 24,5% ВВП. Домінує сфера послуг, яка забезпечує 82% ВВП; галузь фінансових послуг є особливо важливою, а Лондон є другим за величиною фінансовим центром у світі.
Роль Лондона як світового фінансового центру має давнє історичне коріння. Наприкінці 19 століття більше половини світової торгівлі фінансувалося в британській валюті (фунтах стерлінгів).. На початку 20-го століття Сіті відігравало більш скромну роль як банкір для Британської імперії та стерлінгової зони торгових націй.
Лондон був столицею та найбільшим містом цієї багатої країни та могутньої імперії. За цей час він став світовою фінансовою столицею, і цей статус він зберігає досі. Багато колишніх британських володінь зберігають зв’язки з Великобританією у Співдружності Націй, штаб-квартира якої знаходиться в Лондоні.
Зростання населення та багатства Лондона сприяло значне розширення використання каботажного судноплавства.
Зростання ВВП за останні роки ВВП Великої Британії у 2 кварталі 2024 року перевищив рівень до пандемії 4 кварталу 2019 року на 2,3%.. Для порівняння ВВП єврозони був на 4,0% вищий, а ВВП Німеччини зріс на 0,3%. Сполучені Штати мали найвищий приріст ВВП серед країн G7 за цей період на 9,4%.