У 1930-х роках віддалений регіон Яньань не зазнав таких потрясінь і бойових дій, як інші материкові території. Цей район, розташований на північному заході Китаю, також був важко атакувати. Члени КПК здебільшого прибули туди після Великого походу (1934–1935).
Протягом наступних десяти років партизанської війни Мао Цзедун став найвпливовішою фігурою в КПК, а партія створила міцну базу серед сільського селянства завдяки своїй політиці земельної реформи.
Яньань таким чином прийшов до тями є символом героїчної фази китайської комуністичної революції, коли лідерство Мао Цзедуна було міцно встановлено, а комуністи оволоділи як партизанською війною, так і політикою реформ, заснованою на селянах, яка мала привести їх до влади в 1949 році.
Хоча комуністи не утримували жодного великого міста після Другої світової війни, вони мали сильну підтримку з низів, вищу військову організацію та моральний дух, а також великі запаси зброї, захопленої з японських поставок у Маньчжурії.
Що спричинило посилення руху комуністичної революції в Китаї? Комуністична партія в Китаї набула сили завдяки тому Мао розділив землю, яку завоювали комуністи, між місцевими фермерами, щоб заручитися підтримкою селян, а не лише банкірів і бізнесменів.
Сьогодні в світі існують комуністичні держави в Китаї, Кубі, Лаосі, В'єтнамі та Північній Кореї (КНДР). Ці комуністичні держави часто не стверджують, що досягли соціалізму чи комунізму у своїх країнах, а будують і працюють над встановленням соціалізму у своїх країнах.