Комета 67P/Чурюмова-Герасименко, яку побачив космічний корабель Європейського космічного агентства Rosetta в березні 2015 р. Комета 67P була перша в історії комета, що випускає молекулярний кисень, молекула, яку рідко можна знайти у Всесвіті через її хімічну реакційну здатність і складність її виявлення. 10 березня 2022 р.
Комета 67P/ Чурюмова-Герасименко увійшла в історію як перша комета, на орбіту якої приземлився роботизований космічний апарат із Землі. Космічний корабель «Розетта» з посадковим модулем Philae зустрівся з цією кометою в серпні 2014 року та супроводжував її в подорожі до внутрішньої частини Сонячної системи та назад.
Їх називають «брудними сніжками». Вони можуть дати важливі підказки про формування нашої Сонячної системи. Комети могли принести воду та органічні сполуки, будівельні блоки життя, на ранню Землю та інші частини Сонячної системи.
Комета «гумової качечки» максимально наблизилася до Землі на вихідних тепер не повернеться на нашу планету ще 200 років. Комета 67P/Чурюмова-Герасименко наблизилася до нашої планети на 62,8 мільйона кілометрів – ближче, ніж Марс – перед тим, як залишити нашу близькість до 2214 року.
Карта поверхні комети 67P, зроблена Розеттою, показує круті ями, деякі з яких мають ширину 600 футів і глибину 600 футів. Вважається, що ями утворилися, коли гази накопичувалися всередині комети, послаблюючи її внутрішню структуру настільки, що її кора зруйнувалася всередину.
«Про це свідчить моделювання зображень Rosetta Чурімун провів перші 12 годин після свого викиду на орбітальному шляху навколо комети на відстані від 1,5 до 2,4 миль (2,4-3,9 км) від центру комети", – сказали вони.