Його безплідна поверхня піддається інтенсивному іонізуючому випромінюванню та вкрита дрібним токсичним пилом, що робить поверхню більш токсичною, ніж Земля після гіпотетичної ядерної війни.. Марс має розріджену атмосферу, в якій неможливо дихати, температура на поверхні коливається від −70 до 0 °C (–94 та 32 °F).
Окрім потреб для підтримки життя, існують інші проблеми, з якими люди зіткнуться, якщо їм доведеться жити на Марсі. Наприклад, вночі температура стає дуже, дуже низькою, нижче -100 градусів за Фаренгейтом. На Марсі також бувають пилові бурі, високий рівень радіації та менша гравітація, ніж на Землі.
До них відносяться: (i) радіаційні ризики, особливо від подій сонячних частинок, (ii) дуже довгі рівні нульової гравітації під час міжпланетних переміщень, за якими слідують дуже високі рівні гравітації під час прибуття на Марс (до 6 g під час захоплення з повітря та приземлення) з серйозні наслідки для людського організму, (iii) майже відсутність переривання місії та…
Перемістіть нас з нашої планети, і ми почнемо терпіти невдачу — фізичну та психологічну. Ризик раку через космічні промені та проблеми, з якими стикаються людські тіла в умовах мікрогравітації, самі по собі можуть порушити справу. Крім того, можливо, не існує життєздатних економічних аргументів для підтримки присутності в іншому світі.
Занепокоєння щодо захисту навколишнього середовища та планети: колонізація Марса викликає важливі екологічні та етичні міркування. До них відносяться потенційне забруднення Марса земними мікробами, що може поставити під загрозу пошук корінного марсіанського життя та змінити марсіанську екосистему [14].
Марс — це місце, де люди можуть жити і розмножуватися у великих кількостях, забезпечуючи себе різними продуктами, виготовленими з місцевих матеріалів. Таким чином, Марс є місцем, де може бути створена справжня цивілізація, а не просто гірничий чи науковий форпост.