Ми живемо в різноманітному світі. Він має різні кольори, практики та візерунки, які відображають багатство культур у всьому світі. Так само, як у калейдоскопі, щоразу, коли ми повертаємо його, ми бачимо нову модель, так само, коли ми переходимо з одного місця в інше, ми бачимо зовсім нову культуру.
Термін «калейдоскоп» ввів його шотландський винахідник Девід Брюстер. Воно походить від давньогрецького слова καλός (kalos), «прекрасний, краса», εἶδος (eidos), «те, що видно: форма, форма» та σκοπέω (skopeō), «дивитися, розглядати», отже «спостереження красивих форм».
Я часто порівнюю своє бачення світу з переглядом крізь калейдоскоп. Як маленькі осколки скла, які я бачу крізь лінзу, світ постійно перебудовується. Нові моделі з’являються, а потім змінюються – іноді швидко, іноді ледь помітно.
Для ілюстрації наведемо наш приклад культурної метафори сучасної Індії калейдоскоп. Ця метафора позначає культуру сучасної Індії, яка постійно змінюється, прикладом якої є численні індійські релігії, фестивалі, кол-центри, система освіти та національний вид спорту в крикет.
Для нас калейдоскоп символізує постійні зміни та нескінченні можливості, закладені в людському досвіді. Подібно до калейдоскопа, кожен із нас має унікальні моделі та особливості. У різних джерелах світла чи середовища ці шаблони змінюються та виявляються.