У Китаї Facebook було заблоковано після заворушень в Урумчі в липні 2009 року, оскільки протестувальники руху за незалежність Східного Туркестану використовували Facebook як частину своєї комунікаційної мережі для організації атак по всьому місту; Facebook відмовився оприлюднити китайцям особи та інформацію про протестувальників…
У 2009 році Facebook заборонили в Китаї, хоча це не стосується Гонконгу чи Макао. в рамках урядових репресій проти активістів у провінції СіньцзянІран заборонив Facebook у 2009 році під час масових протестів, повідомляє видання, тоді як Північна Корея заборонила Facebook у 2016 році.
Якщо ви не є громадянином Китаю, вам нема про що турбуватися. VPN не є незаконними, хоча китайська влада робить усе можливе, щоб запобігти доступу до них. так само доступ до Facebook не є незаконним; це просто цензура.
Причини інтернет-цензури в Китаї включають: Соціальний контроль: Інтернет є засобом свободи слова, а поширення кампаній може призвести до протестів проти уряду. Делікатний вміст: для контролю інформації про уряд у Китаї.
Недоступність Google у Китаї не пов’язана з технічними збоями чи регіональними обмеженнями. Натомість це результат складних відносин між інтернет-гігантом і китайським урядом. Основною причиною цієї заборони є сувора система інтернет-цензури в Китаї, широко відома як Великий брандмауер.
Сам Китай не дозволяє використовувати міжнародну версію TikTok на материку. Замість цього користувачі повинні завантажити Douyin, китайську версію TikTok, яка підлягає цензурі Комуністичної партії Китаю.