Опір конденсатора в колі змінного струму Чим вище частота, тим менше опір. У цьому випадку конденсатор постійно заряджається і розряджається, кожен раз накопичуючи і вивільняючи в собі енергію. Однак він не перетворюється в інші види енергії.
Конденсатор поглинає енергію під час зарядки, накопичує її і знову віддає під час розрядки. Енергія штовхається вперед і назад без ефекту. Тому його ще називають реактивною енергією та опором реактивний опір.
конденсатори привести в Коло змінного струму Змінні напруги і змінні струми тривають, але при зсуві фазового співвідношення напруги і струму струм випереджає напругу на 90 °.
Розрізняють опори змінного струму Ом-провідники, на ємнісних компонентах (конденсатори) та на індуктивних компонентах (котушки) .
Омічний опір однаково перешкоджає проходженню струму в обох колах. Чим вища частота, тим більший індуктивний опір через котушку. Фазовий зсув: напруга веде до струму. Чим вища частота, тим менший ємнісний опір через конденсатор.
Конденсатор заряджається, коли змінний струм у змінному струмі досягає свого максимального значення, і звільняє заряд, коли змінний струм зменшується . Така поведінка дозволяє конденсатору діяти як буфер, гарантуючи, що струм випереджає напругу на 90 градусів. Інженери-електрики використовують конденсатори для підвищення коефіцієнта потужності в ланцюзі змінного струму.