Багато компаній не змогли отримати коричневе скло для виробництва пивних пляшок і були змушені створювати пляшки із зеленого скла. Зелений колір не захищав так добре, як коричневий, але впорався краще, ніж прозоре скло. Виробники пива почали використовувати зелене скло для позначення вищої якості пива.
Було досить традиційно, що американські елі попереднього виробництва випускалися в зеленому склі — Ballantine, Carling Red Cap, Pabst Old Tankard, Yuengling Lord Chesterfield, McSorley's (в епоху Rheingold/Ortlieb/Schmidt's), Neuweiler's, Rainier Old Stock, Reading's. Беркшир – напевно, набирає більше.
Спочатку пиво зберігалося в прозорому склі. Сонячне світло змінило його смак через ультрафіолетові промені, спричинивши неприємні запахи. Рішенням було використання коричневих пляшок для блокування УФ-променів. Після Другої світової війни дефіцит коричневого скла зробив зелені пляшки популярними.
Коли хміль у пиві піддається сильному світлу, відбувається реакція фотоокислення, утворюючи сполуку 3-метил-2-бутен-1-тіол. Щоб запобігти процесу скунсінгу, пивовари зробили вибір на користь темного тонованого скла.. Ось чому сьогодні так багато пива в коричневих скляних пляшках.
Зелене пиво є пиво, яке пройшло первинне бродіння, але ще не пройшло період кондиціонування перед пакуванням. Можливо, він «придатний для пиття», але не готовий до вживання.
однак, зелені пляшки не так ефективно блокують світло, як коричневі пляшки, що може призвести до того, що пиво матиме трохи «неприємний» смак. Зелені пляшки також більше пропускають кисень, що може призвести до швидшого псування пива.