Термін "хеш" походить за аналогією з нетехнічним значенням «подрібнити та змішати». Дійсно, типові хеш-функції, такі як операція mod, «розбивають» вхідний домен на багато піддоменів, які «змішуються» з вихідним діапазоном, щоб покращити рівномірність розподілу ключів. 14 вересня 2011 р.
СЛОВО "hash" є варіантом "hatch", що означає "вписати паралельними лініями", як у "hatchure" і "cross-hatch"; воно походить від старофранцузького hacher, що означає «рубати», і так називається страва під назвою «хаш». оскільки містить рубане м'ясо.
Хеш-функція – це математична функція, яка перетворює будь-які цифрові дані у вихідний рядок із фіксованою кількістю символів. Хешування — це односторонній акт перетворення даних (називається повідомленням) у вихід (називається хешем).
Ім'я hashmap або hash походить від техніки, яка використовується всередині, називається хешуванням. Хешування — це техніка перетворення великого рядка в малий рядок, який представляє той самий рядок. Першим кроком до реалізації HashMap є хеш-функція. Ця функція зіставлятиме кожен ключ із його значенням.
Одностороння хеш-функція в інформатиці – це функція, яку легко обчислити на будь-якому заданому вхідному сигналі, але надзвичайно складно провести реверсивну інженерію та отримати початковий вхід лише з її хеш-значення. Це фундаментальний інструмент, який використовується в криптографії, захисті даних і в різних інших програмах.
Термін "хеш" походить за аналогією з нетехнічним значенням «подрібнити та змішати». Дійсно, типові хеш-функції, такі як операція mod, «розбивають» вхідний домен на багато піддоменів, які «змішуються» з вихідним діапазоном, щоб покращити рівномірність розподілу ключів.