Бій на палицях був заборонений у 1880 році у відповідь на
. У 1937 році бій на палицях був знову введений у контрольовані змагання. Сьогодні гайли, що борються з палицями, по всьому Тринідаду і Тобаго є важливою визначною пам’яткою під час щорічних святкувань карнавалу.
Stickfighting є стара африканська традиція, принесена до Тринідаду рабами в другій половині 17 століття. Бій на палицях був ритуальним танцем, що сягає часів рабства, коли чоловіки билися з палицями (буа) у центрі рингів або гайел, звідси слово «бойсмен» або «бійці на палицях».
Це практична та ефективна система самооборони, яка виникла на Філіппінах. Бій бастонними палицями робить сильний акцент на практичності та пристосованості, як це і націлено озброїти людей навичками, які можна застосувати в реальних ситуаціях самозахисту.
Використання палиці для захисту – При правильному використанні палиця може бути дуже ефективною зброєю самооборони. Як правило, удари палицею можуть спричинити важкі травми тупим предметом. Палиці також є всюдисущими, і їх можна легко використовувати в багатьох ситуаціях самозахисту.
Бій палицями є танцювальний ритуал, який нагадує форму бойового мистецтва з використанням палиць, часто виконуваний під час Каннського брюле (Elder 1998).
бодзюцу (Яп. 棒術, буквально «техніка посоха») — це бойове мистецтво боротьби на палицях з використанням бо, що є японським словом для посоха. Посохи тисячоліттями використовувалися в азіатських бойових мистецтвах, таких як Сіламбам.