Синій колір водного розчину мідного купоросу тьмяніє під час його електролізу з використанням платинових електродів, оскільки: Коли розчин мідного купоросу електролізується за допомогою мідних електродів, сині іони міді розряджаються на катоді й осідають у вигляді міді..3 липня 2022 р
Відповідь: колір мідного купоросу при триманні в ньому залізного цвяха змінюється з синього на блідо-зелений, тому що залізо більш реакційноздатне, ніж мідь, тому витісняє мідь із розчину що призводить до зміни кольору.
тому для кожного іона міді, що розряджається на катоді, іон міді генерується на аноді. Таким чином, кількість іонів міді в розчині мідного купоросу залишається незмінною. Завдяки цьому не буде змінюватися інтенсивність синього забарвлення розчину мідного купоросу.
Cu2+ + 2e– ⟶ CuОднак іони міді не потрапляють в електроліт з анода. При цьому концентрація іонів міді продовжує знижуватися. Це призводить до вицвітання синього кольору. Коли іони міді повністю закінчуються, електроліт стає безбарвним.
Під час електролізу хімічні реакції відбуваються всередині електроліту. Отже, колір зміниться, вказуючи на хімічну зміну.
Синій колір водного розчину мідного купоросу тьмяніє під час його електролізу з використанням платинових електродів, оскільки: Коли розчин мідного купоросу електролізується за допомогою мідних електродів, сині іони міді розряджаються на катоді й осідають у вигляді міді..